Wycieczka: Bitron

2017.07.07, SK

W dniach 12 i 19 maja 2017 odbyły się wycieczki studentów II i III roku do firmy Bitron w Sosnowcu.

Bitron to zintegrowane, najnowocześniejsze centrum tworzenia elektroniki w Turynie oraz wyspecjalizowane i zaawansowane technologicznie linie produkcyjne w Sosnowcu. Firma zajmuje się cyklem produkcyjnym począwszy od zaprojektowania wyrobu przez kompletację komponentów i montaż elektroniczny, aż po testowanie i zagadnienia logistyczne.

Do organizacji wycieczki przyczynili się: ze strony firmy Pani Anna Kroczek, a z ramienia uczelni dr Marek Bara oraz nasza studentka mgr Diana Szalbot.

Przed oprowadzeniem po hali studenci zostali wyposażeni w specjalne ubranie i obuwie ochronne oraz przeszli szkolenie BHP na terenie firmy. O pracy na stanowiskach roboczych w hali produkcyjnej opowiadał Pan Piotr Bizior, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszych studentów oraz przekazanie im cennych informacji na temat pracy w firmie Bitron.