9 Chorzowski Festiwal Nauki

2017.03.31, JDz

IX Chorzowski Festiwal Nauki

Studenci z Koła Naukowego Mikromechatroników działającego przy Instytucie Technologii i Mechatroniki w dniu 28 marca 2017 roku wzięli udział w spotkaniach z Nauką i Techniką, organizowanych podczas IX Chorzowskiego Festiwalu Nauki. W ramach festiwalu odbyły się m. in. warsztaty dziennikarskie, matematyczne, chemiczne, pokaz urządzeń i modeli oraz zajęcia w Parku Śląskim.

Festiwal skierowany był do osób zainteresowanych osiągnięciami naukowymi i technicznymi. Studenci kierunku Mechatronika wykazali się inicjatywą godną pochwały i zaprezentowali swoje osiągnięcia naukowe, a także wzięli czynny udział w przedstawieniu oferty edukacyjnej kierunku. Członkowie Koła Naukowego Mikromechatroników Panowie: Wojciech Woźniak, Krzysztof Piórkowski, Jakub Socha, Adrian Widz i Krzysztof Kowalczyk, pod czujnym okiem opiekuna koła Pani dr Jolanty Dzik, przedstawili prace dyplomowe naszych absolwentów: model automatycznej bramy przesuwnej wraz z oprogramowaniem sterującym oraz model wielopoziomowego zautomatyzowanego parkingu podziemnego.

Dr inż. Lucjan Kozielski i dr Przemysław Niemiec przedstawili prezentacje na temat podstaw współczesnej robotyki i nowoczesnych materiałów ceramicznych dla mikromechatroniki.

Mamy nadzieje, że popularyzacja nauki i zagadnień technicznych przyczyni się do zwiększenia zainteresowania młodzieży kształceniem na kierunkach Mechatronika w Uniwersytecie Śląskim.

Dyrekcja Instytutu Technologii i Mechatroniki składa serdeczne podziękowania dla zaangażowanych Pracowników, a szczególnie dla studentów Studenckiego Koła Mikromechatroników za czynny udział i promowanie kierunku Mechatronika.