ERASMUS+ 2015/2016

2015.09.30, JK

ERASMUS+

W dniach od 19-26 października zostanie przeprowadzona rekrutacja pracowników akademickich na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) z programu Erasmus Plus.
Uprzejmie proszę o przesyłanie swoich zgłoszeń elektronicznie wraz z wypełnionym i podpisanym załącznikiem: Staff mobility agreement for teaching erasmus2015.docx na adres mailowy joanna.korzekwaus.edu.pl lub dostarczenie wersji drukowanych.

W dniach 29-30 października zostanie zwołana Komisja ds. kwalifikacji pracowników na szczeblu Wydziału.

Wyniki kwalifikacji przekazane zostaną do Działu Współpracy z Zagranicą w terminie do 31.10.2015r.

W roku akademickim 2015/2016 Wydziałowi Informatyki i Nauki o Materiałach zostało przyznanych 8 miejsc wyjazdowych. Podstawą kwalifikacji jest Indywidualny Program Nauczania. Natomiast organizacją przyjmującą musi być uczelnia, z którą jednostka ma podpisaną umowę bilateralną.

W przypadku Instytutu Technologii i Mechatroniki są to uczelnie:

W przypadku Instytutu Nauki o Materiałach są to uczelnie:

W przypadku Instytutu Informatyki są to uczelnie:

• Hochschule Bremen, Niemcy,
  • Universidad De Huelva, Hiszpania,
  • University Of Szeged, Węgry,
  • CESI, Francja,
  • Istanbul Aydin University, Turcja,
  • College Of Dunaujvaros, Węgry,
  • Ovidius University Of Constanta, Rumunia,
  • Vilniaus universitetas, Litwa,
  • Gazi University, Turcja,
  • University Potsdam, Niemcy

Dofinansowanie dotyczy maksymalnie 5 dni, w tym mogą być przewidziane maksymalnie 2 dni na podróż. Podczas jednego wyjazdu nauczyciel akademicki zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami dostępnymi w załączniku oraz do skorzystania z oferty programu Erasmus+. W razie pytań/wątpliwości proszę o kontakt drogą mailową. Korzystanie z oferty Erasmus jest bardzo istotne i cenne dla naszych Instytutów jak i dla pracowników.

dr Joanna Korzekwa

2015/ERASMUS_plus_201516_STA.pdf